Les amis de la vie

Někdy mohou být zdrojem vašeho problému textury.

Vodopádová kočičí fontána (výrobce Petco): Máte kočku, která by měla pít více vody? Vodopádová fontána je miska na vodu, díky které voda stéká a bublá a přitahuje vaši kočku, aby pila více, než by pila ze stojaté misky.

"Doporučil bych to majitelům, kteří měli kočky, které měly zdravotní problémy, kdy potřebují pít hodně vody, nebo každému majiteli, který chce zlepšit své kočky pití vody," říká Scott.

Easy Life Scratch Snuggle and Rest (výrobce Petstages): Tato nadměrně velká lepenková miska se ztrojnásobí jako škrabadlo, odpočívadlo a zábavní zóna pro vaši oblíbenou kočku, říká Scott. Výrobek je dodáván s catnip, který můžete nasypat mezi kousky kartonu, čímž lákáte kočky, aby materiál poškrábaly a otíraly si do něj obličej.

"Je to skvělý dárek z několika důvodů," říká Scott. "Poskytuje kočce malý pelíšek, kde si může lehnout, a je to také škrabadlo pro kočky, které potřebují něco na škrábání mimo nábytek majitele. A může to být zábavná hračka."

Pokračování

Pokrmy

Cat Grass Plus (vyrobeno Gimpet): Nyní mohou kočky v bytě cítit a jíst trávu, kterou přirozeně touží, aniž by kdy vyšly ven. Stačí přidat vodu do nádoby Cat Grass Plus a za méně než týden máte hotovo "svěží tráva, která je pro ně bezpečná k jídlu," říká Scott. Vana obsahuje směs semen ječmene, ovsa a/nebo pšeničné trávy.

Tento produkt je skvělou sázkou pro rodiny s malými dětmi, které budou s potěšením sledovat, jak tráva roste, říká Scott, "a umožňuje kočkám doslova ochutnat trochu vnějšího světa."

Friskies Crispies (vyrobené Friskies): Kočky se nemohly nabažit těchto křupavých pochoutek ve tvaru hvězdy, které přicházejí s kuřecím masem, lososem a sýrem, říká Stickney.

"Jakmile jeden dostali, stále kroužili kolem majitele, aby se pokusili získat další," on říká. "Pokud se kočka schovává pod postelí, mohl bych vzít malý sáček a zmačkat ho a kočka by pravděpodobně přiběhla."

Whisker Lickin’s Tender Moments (výrobce Purina): Kočky, které testovaly tyto žvýkací pochoutky, je milovaly natolik, že se vloupaly do spíže a roztrhly pytel, aby získaly více, říká Stickney.

Jsou perfektní pro starší kočky, které mají problémy se žvýkáním, ale sousta velká na kousnutí pravděpodobně udrží každou kočku v předení, říká.

"Pokud své kočce rádi občas dopřejete pamlsek, jsou to dobře vynaložené peníze," říká Stickney.

Funkce WebMD Pet Health Recenze: Audrey Cook, BVM&S dne 26. října 2011

Zdroje

ZDROJE:

Mark Stickney, DVM, ředitel všeobecných chirurgických služeb, Texas A&M University College of Veterinary Medicine & Biomedicínské vědy.

Katherine Scott, DVM, DACVIM, lektor vnitřního lékařství, Texas A&M University College of Veterinary Medicine & Biomedicínské vědy.

Vaše kuchyňská linka, jídelní stůl, váš močový měchýř uprostřed noci: Je spousta míst, kam byste raději, aby vaše kočka nechodila.

Přesto na ně kočky nereagují dobře "zůstaň pryč, protože jsem to řekl." Znamená to, že jste odsouzeni k kočičímu kožíšku v quiche nebo k buzení ve 2 hodiny ráno každou noc?

To ne. WebMD se obrátil na odborníky na chování koček, veterináře a kočky milující členy nástěnky pro domácí mazlíčky WebMD a shromáždil jejich tipy na prosazování vaše bezkočičí zóny.

Vytvořte zóny bez koček pozitivně

Jasně, řekli jsme NE-kočičí zóny, ale při výcviku kočky opravdu potřebujete pocházet z místa "Ano."

Pozitivní posílení "je jediný způsob, jak jít," píše ve své knize poradkyně pro chování koček Pam Johnsonová Zkroucené vousy: Řešení problémů s chováním vaší kočky. Pozitivní posílení pomůže vaší kočce získat to, co potřebuje – ale v cestě vy chtít.

To znamená, že nikdy svou kočku nebijte, což je "horší než nesmyslné," říkají Paul D. Pion, DVM a Gina Spadafori ve svém článku o mazlíčcích "Změna chování." Bít svou kočku jen zhorší špatnou situaci "tím, že vaši kočku vystresujete a bojíte se vás."

Spolu s pozitivním posilováním budete pravděpodobně potřebovat také tréninkové nástroje na dálkové ovládání (také nazývané nepříznivý trénink), abyste prosadili zóny bez koček. To může znamenat nanesení feferonkové omáčky na elektrické dráty, které kočka ráda žvýká, nebo umístění fólie na kočičí drápky na rohu gauče. Ve své podstatě je to negativní trénink, ale je to druh, který se s vámi kočka nespojí, s osobou, kterou miluje a které důvěřuje.

Nyní, vyzbrojeni časem, trpělivostí a následujícími tipy, byste měli být všichni schopni vycvičit kočku, aby respektovala vaše zóny bez koček a žila s vámi v užší harmonii.

5 tipů pro vytvoření zón bez koček

Nejprve zkontrolujte zřejmé příčiny. Pokud normálně vyhovující kočka nedávno začala močit na postel – navzdory čisté krabici – kočka může mít problém s močovými cestami nebo kameny v močovém měchýři. Pokud jste začali nalézat kočičku, jak dřímá nad košem čistého prádla vyhřátého v sušičce, může být vaší kočce zima nebo trpí artritidou. Než projdete úsilím o vynucování zón bez koček, ujistěte se, že se vám vaše kočka nesnaží něco říct. Nechte svou kočku zkontrolovat veterinářem a poté začněte cvičit s čistým štítem.

Pokračování

Pak buďte rozumní. Některá pokušení jsou pro každou kočku příliš velká – stejně jako ten čokoládový dort v lednici je pokušením pro vás. Pokud vaše obvykle dobře vychovaná kočka odtahuje rozmrazování steaků z kuchyňské linky, najděte si jiné místo, kde tyto steaky rozmrazíte. Pokud kočička stále odmítá špinavou bedýnku, zavazte se ji udržovat čistou. Být rozumný pomáhá vaší kočce pomoci vám.

Dejte kočičím alternativy, nazývané také přesměrování. Kočky se potřebují škrábat, lézt a kroutit se; je to v jejich povaze. Tak je nechte, ale za vašich podmínek.

Škrábání. Fluffy škrábe věci, aby vyčerpal energii, označil si své území, dokonce si udělal manikúru drápy, věci, které musí udělat. Nechte je, ale dejte jim svá vlastní speciální místa, jako jsou škrabadla pokrytá kobercem nebo sisalem a kartonové škrabáky. Pak získejte rychlou lekci od svého veterináře, jak zastřihnout drápky kočičím – není to tak těžké, jak si myslíte, a lze to udělat za méně než minutu, jakmile budete vědět jak. Můžete se také podívat na získání čepice na nehty (také nazývané čepice na drápy) pro kočku. Tyto barevné plastové návleky snadno padnou přes drápky vaší kočky a zabrání poškození, když kočka poškrábe. Lezení. Ne všechny kočky jsou horolezci, ale některé opony, jako by to byly kočičí hory. Odpovědí pro tyto hledače vzrušení může být více času na hraní s vámi, abyste mohli utratit trochu té nahromaděné energie, vysoké kočičí stromy a sisalem zabalené kotěcí tyče (snadno si je postavíte). Schoulit se tam, kde je nechcete. Pokud nechcete, aby kočička dřímala na vašem vyhřátém notebooku nebo na polštáři, dejte jim jiná toustová místa, kde si zkrátit den. Vzpomeňte si na kočičí stromy s více úrovněmi, pelíšky pro kočky a bidýlka na okna umístěné na slunných místech nebo schované na teplých a tichých místech.

Být konzistentní. Pokud je kočka povolena na jídelním stole, když tam nikdo nejí, ale toto místo je během večeře zakázáno, hádejte co? Vaše kočka nemá žádný způsob, jak pochopit rozdíl. Buďte tedy důslední. Pokud chcete, aby místo bylo zónou bez koček, musí to být zóna bez koček po celou dobu, píše ve své knize kočičí behavioristka Pam Johnson-Bennettová. Mysli jako kočka.

Pokračování

Používejte vodu, hlasité zvuky a další averzivní tréninkové nástroje. Pokud se kočka nezdržuje od vašeho stolu nebo neustále křižuje pulty, je čas vytáhnout svou averzní školicí sadu, říkají profesionálové z Humane Society of United States, včetně nepříjemných pachů a chutí, nepříjemných textur a překvapení, jako jsou hlasité zvuky nebo voda.

Špatné vůně jako kolínská, parfémy nebo citrusové vůně

Některé kočky prostě nemají zájem o silné pachy, takže využijte jejich přirozenou averzi, abyste pomohli své zóně bez koček. Aby váš kočičí přítel neškrábal na gauči nebo skákal na pulty, vymačkejte na tato místa trochu citronové nebo pomerančové kůry nebo posypte nahrubo nasekané citrusy. Můžete také ponořit několik vatových tamponů do něčeho silně vonícího, propíchnout několik otvorů v nádobě na margarín a umístit tuto nádobu tam, kde nechcete, aby byla kočička.

Buďte opatrní, které silně vonící produkty používáte jako odstrašující prostředky; některé extrakty z citrusového oleje mohou být například pro kočky smrtelné.

Špatné chuti jako horká omáčka nebo některý z netoxických sprejů či mastí, které najdete v obchodech s chovatelskými potřebami

Abyste udrželi kočičí perleťové bělmo tam, kam patří – na jídle, kočičím šunku a hračkách – a dále od elektrických kabelů a jiných nepotřebných věcí, zkuste tato místa potřít trochou horké omáčky, mátovým olejem (ne extraktem) nebo Hořkou. Jablko. Smysly vaší kočky jsou bystré, takže toho nemusíte moc používat.

Nepříjemné textury jako nerovný vinylový běhoun na koberce, lepicí páska, kameny, lepicí papír na polici, hliníková fólie, cokoli, co nebude cítit dobře na tlapkách vaší kočky

Není to z krátkodobého hlediska nejelegantnější řešení, ale můžete také prosadit zóny bez koček pokrytím povrchů texturami, které kočky nemají rády. Zkuste připevnit fólii nebo policový papír (nalepovací stranou ven) na rohy oblíbeného kočičina nábytku. Když už tam váš chlupatý přítel nedrápe, odstraňte odstrašující prostředek. Ne každý je však fanouškem fólie nebo plastu jako způsobu, jak vytvořit zóny bez koček. Johnson uvádí možnost, že je kočka spolkne, což má za následek vážné poškození střev. Buďte opatrní, pokud víte, že vaše kočka takové předměty ráda žvýká.

Pokračování

Někdy mohou být zdrojem vašeho problému textury. Pokud vás vaše kočka v noci budí skákáním na vaši postel (nebo močový měchýř), například, může to být necitlivá měkkost vaší přikrývky, kterou kočka zbožňuje. Pokud je to tak, zkuste jiné šidítko, nebo prostě dejte kočičce to své – nejlépe někde jinde!

Překvapení: Hlasité zvuky a voda: Vzpomeňte si na píšťalky, plechovku haléřů nebo kamínků, poklice od hrnců, knihu upuštěnou na podlahu, tleskání rukou nebo závan vzduchu z konzervy. Ne všichni kočičí behavioristé jsou fanoušky vynucování zón bez kočky pomocí překvapivých taktik, ale pro některé kočky tyto silnější nástroje fungují dobře.

Pokud je vaše kočka pultový křižník, můžete ji překvapit, až začnou příště skákat, tím, že ji konfrontujete s hromadou hlučných poklic na hrncích nerovnoměrně vyvážených nad pultem na jejich rukojeti. Můžete také číhat na jejich další skok a vyděsit je výbuchem vzduchového klaksonu, upuštěnou knihou, stříknutím vody nebo energickým zatřepáním plechovky naplněné oblázky nebo haléřem. Buďte mazaní, nechcete, aby si s vámi kočička spojovala tato nepříjemná překvapení.

Poznámka: Nikdy nestříkejte vodu do obličeje nebo uší kočky. A je samozřejmé, že pokud máte nervózní kočku, překvapení nejsou dobrým způsobem, jak odradit nežádoucí chování. Nakonec může být plachá kočka tak nervózní, že se může vyhýbat nejen vašim zónám bez koček, ale i celým místnostem v domě.

Když pokoušete svou kočičí kamarádku skvělými vůněmi, požádáte kočku, aby přestala být kočkou, nebo budete nedůslední, vaše kočka vaše záměry nepochopí. Ale vyzbrojeni laskavostí a vytrvalostí můžete tato nedorozumění objasnit a vrátit se k soužití v harmonii.

Funkce WebMD Pet Health Recenze: Audrey Cook, BVM&S dne 26. února 2010

Zdroje

ZDROJE:

Johnson-Bennett, P. Mysli jako kočka: Jak vychovat dobře upravenou kočku,NE kyselý kocour, Penguin Books, 2000.

Veterinární partner: "Kořen nežádoucího chování," "Změna chování,"

ASPCA: "Udržujte svou kočku mimo pracovní desky a stoly," "Chování koček Q&A:20. června 2008."

Humane Society of United States: "Stačí říct ne: Averzivní tréninkKočka."

Johnson, P. Zkroucené vousy: Řešení problémů s chováním vaší kočky,

Výchova domácích mazlíčků: "Toxicita citrusového oleje u psů a koček."

HealthyPet.com: "Produkty proti blechám."

Zdá se, že Chrissy Teigen jako supermodelka, autorka kuchařek, matka a manželka zpěváka a skladatele Johna Legenda má všechno – a také úžasný smysl pro humor.      

Ale 31letá moderátorka Lip Sync Battle nedávno odhalila, že se potýká s vážným zdravotním problémem. « Jen to řeknu: Mám poporodní depresi, » napsala v nedávném příspěvku na Instagramu. Další podrobnosti o své zkušenosti sdílela v osobní eseji pro dubnové vydání časopisu Glamour.

Uvádí, že se po narození dcery Luny v dubnu 2016 vrátí do práce. „Byla jsem jiná než předtím. Vstát z postele, abych se dostal včas, bylo bolestivé,“ píše. « V dolní části zad mi tepalo; bolí mě ramena – dokonce i zápěstí. Neměl jsem chuť. » 

Teigen si také vzpomíná, že měla málo lidí, nikdy nevycházela z domu, když nepracovala, a začala spontánně plakat. « Většinu dní jsem strávila na přesně stejném místě na pohovce a jen zřídka jsem sbírala energii, abych se dostala nahoru do postele, » řekla Glamour. 

Teigen konečně dostala diagnózu loni v prosinci, když navštívila svého lékaře na vyšetření. Vyjmenoval příznaky poporodní deprese a ona všechny zaškrtla.

« Příznaky a symptomy poporodní deprese jsou podobné známkám deprese, » vysvětluje Traci Johnson, MD, OB/GYN. Ty mohou zahrnovat pocity nedostatečnosti, izolace, ploché emoce, smutek nebo slzy bez důvodu, problémy se spánkem nebo příliš mnoho spánku nebo změny chuti k jídlu. Poporodní deprese se může projevit i fyzickými způsoby, jako jsou bolesti žaludku, hlavy a celková bolest. 

Jedním z důvodů, proč chtěla Teigen nyní o svém boji mluvit, je ten, že chtěla, aby lidé věděli, že se to může stát komukoli – „a já nechci, aby se lidé, kteří to mají, cítili trapně nebo se cítili sami removio kde to je.“ 

Až 1 ze 7 čerstvých matek bude mít poruchu nálady, říká Americká psychologická asociace, a pokud se neléčí, může trvat týdny nebo měsíce. 

Někdy to novopečené matky odnesou jako „baby blues“, ale poporodní deprese je jiná, říká Joseph Goldberg, MD, psychiatr. Baby blues, které postihuje 80 % novopečených maminek, zahrnuje pocity smutku nebo pláče. Naproti tomu poporodní deprese je typ velké deprese, která trvá mnohem déle a rozvíjí se u žen, které jsou vůči ní zranitelné, říká. 

Naštěstí existují účinné způsoby léčby poporodní deprese, jako je talk terapie a antidepresiva. Oba jsou součástí Teigenova léčebného plánu a nyní, i když jsou stále těžké dny, „všechny opravdu špatné dny jsou pryč,“ řekla Glamour. Existují také léky, které jsou bezpečné pro kojící matky, říká Johnson. 

Funkce WebMD Zhodnotila Brunilda Nazario, MD dne 07. března 2017

Zdroje

Traci Johnson, MD.

Joseph Goldberg, MUDr.

Glamour.com.

Instagram.com/chrissyteigen.

Americká psychologická asociace.

Michelle Heil, jak řekla Keri Wiginton

Když pomyslíte na narkolepsii, můžete si představit, jak váš strýc padá obličejem na večeři. Ale ve skutečnosti to tak není, alespoň ne pro mého manžela. Nemá kataplexii, takže neztrácí kontrolu nad svými svaly a nepadá.

Mike má nadměrnou denní ospalost, ale někdy jsou jeho příznaky jemné. Můžeme vést rozhovory, kdy se zdá, že dává pozor, ale úplně spí. To se už tolik nestává, protože jeho stav je pod docela dobrou kontrolou. Navštěvuje specialistu na spánek a má opravdu dobrý podpůrný systém. A užívá nový lék, který mu opravdu dobře funguje.

X